Jezdecký pohár

jezdecký pohár
3. 2. 2024 - 24. 3. 2024

Zimní jezdecká liga 2024 - týmy

Oranžoví tygři

Zlatí lvi

Bílé lišky

Šedí vlci

Černé pumy

 

Zimní jezdecká liga 2024

DOKUMENT KE STAŽENÍ V PDF

 

Seriál závodů „Zimní jezdecký pohár“ (ZJP) a „Zimní jezdecká liga“ (ZJL) je projektem SK Artego (MB0266) a dalších pořadatelů vybraných halových jezdeckých závodů v parkurovém skákání a v překážkové jízdě spřežení. Cílem tohoto seriálu je zvýšení atraktivity jezdeckých závodů v zimním období.

Sportovně-technické podmínky ZJL

2.1. Zimní jezdecká liga je seriál týmů v parkurových soutěžích. Základní podmínkou uskutečnění seriálu jsou řádně schválené rozpisy a respektování PJS, veterinárních pravidel a všeobecných pravidel ČJF. Seriál je přístupný maximálně pro 10 týmů sestavených ze 3 až 4 jezdců s platnou jezdeckou licencí ČJF, přičemž jeden z jezdců bude označen jako „kapitán“, jenž tým zastupuje při komunikaci s pořadatelem seriálu. 

2.2. Do ZJL je nutné tým včetně všech jmen jezdců písemně přihlásit do stanoveného termínu uzávěrky prostřednictvím formuláře zveřejněného na webu www.jezdeckypohar.cz. Po potvrzení přihlášky ze strany pořadatele je nezbytné zaplatit do stanoveného termínu zápisné ve výši 10.000 Kč (v rámci soutěží započítávaných do ZJL nahlášené dvojice neplatí startovné).

2.3. Jednotlivé týmy si mohou zvolit označení skládající se z barvy (možnost výběru z deseti variant) a názvu zvířete (možnost výběru z dvaceti druhů), přičemž každá barva i zvíře může být použito pouze jednou. Každý tým může nahlásit také jednoho sponzora, jehož obchodní značka bude prezentována ve spojení s názvem týmu během závodů a na webu www.jezdeckypohar.cz.

2.4. Skokové soutěže Zimní jezdecké ligy se uskuteční na stupni obtížnosti L* až L**. V každé soutěži ZJL mohou startovat z každého týmu dvě dvojice (dva jezdci se dvěma koňmi), které určí „kapitán“ týmu při prezentaci, nejpozději však do 10:00 hodin v den konání závodů. Soutěžící musí být přihlášeni přes JIS ČJF do soutěže dané úrovně, která je v rozpisu označena popiskem „Tato soutěž bude rozdělena na dvě oddělení. Výsledky v oddělení A budou započítávány do seriálu závodů Zimní jezdecký pohár, výsledky v oddělení B budou započítávány do seriálu závodů Zimní jezdecká liga“.

2.3. Výsledek týmu se skládá ze součtu trestných bodů a časů obou zúčastněných dvojic. Týmy obdrží za umístění body dle níže uvedené tabulky. V případě, že jedna, nebo obě dvojice z týmu soutěž nedokončí, nejsou mu přiděleny žádné body. Jestliže se tým nezúčastní některého z kol, neobdrží za dané kolo žádné body a zároveň ztrácí možnost finanční výhry za celkové umístění. Pokud dva či více týmu dokončí se shodným počtem trestných bodů i součtem časů, lépe se umístí tým s nejlepším dílčím výsledkem jedné z dvojic.

I.

II.

III.

IV.

V.

VI.

VII.

VIII.

IX.

X.

místo

10

9

8

7

6

5

4

3

2

1

bodů

2.4. Do celkového pořadí v seriálu Zimní jezdecká liga budou započítány výsledky se všech kol. V případě rovnosti součtu bodů rozhodne o konečném pořadí v seriálu lepší umístění ve finále. 

2.5. Finanční výhry za celkové umístění budou vyplaceny dle rozpisu publikovaného na webu www.jezdeckypohar.cz před startem prvního kola.

2.6. Průběžné a později i konečné pořadí seriálu bude publikováno po každém z kol na webu www.jezdeckypohar.cz.  

 

Volitelné barvy pro týmy ZJL:

červená, oranžová, žlutá, zelená, modrá, fialová, hnědá, černá, šedá, bílá

 

Volitelné druhy zvířat pro týmy ZJL:

orli, sokoli, jestřábi, kondoři, poštolky, káňata
delfíni, žraloci, kosatky, mečouni, tuňáci, štiky
lvi, tygři, gepardi, jaguáři, pumy, medvědi, vlci, lišky

 

Kontakt pro přihlášky týmů:

Aleš Suchánek

suchanek.a@seznam.cz

+420 731 578 301

 

 Partneři:

ZEMĚDĚLSKÁ SPOLEČNOST VYKÁŇ, A.S.

 

 

Mediální partneři: