Jezdecký pohár

jezdecký pohár
30. 1. 2021 - 14. 3. 2021

Suchánek: Zimní jezdecký pohár ve skocích jsme připraveni odjet celý

23. 12. 2020 08:41

Suchánek: Zimní jezdecký pohár ve skocích jsme připraveni odjet celý

Zimní jezdecký pohár 2021 v parkurovém skákání by měl nabídnout před finále čtyři kvalifikační závody. „Jsme připraveni svůj plán dodržet i v případě, že by muselo dojít k termínovým úpravám s ohledem na vládní omezení,“ říká Aleš Suchánek.

 
Parkurová část Zimního jezdeckého poháru 2021 tradičně odstartuje týden po úvodním vozatajském kole, což tentokrát vychází na 6. února. Měly by proběhnout čtyři kvalifikace a následně finále. Závěrečné klání budou poprvé hostit Slatiňany. 
 
Hned tři ze čtyř kvalifikací jsou naplánované do Královic u Slaného. Jejich pořadatelem je SK Artego v čele s Alešem Suchánkem. Ten všechny parkurové jezdce a příznivce skokových soutěží ubezpečuje, že pokud to bude jen trochu možné, všechna kola proběhnou podle plánu, a to i v případě, že to bude tzv. za zavřenými dveřmi, tedy bez osobní přítomnosti diváků.
 
„Samozřejmě tak jako každý, i my sledujeme bedlivě vývoj pandemie koronaviru Covid-19. Aktuálně si však nechceme připouštět variantu, že bychom museli omezovat počty závodů Zimního jezdeckého poháru. Pokud by přesto vládní opatření bránila v konání některých mítinků, jsme připraveni je zrealizovat v náhradních termínech. Rušení by bylo na programu dne až v tom nejkrajnějším případě,“ říká Aleš Suchánek.
 
Co se týče rozpisu soutěží, tak by nemělo dojít k výraznějším změnám oproti roku 2020, kdy se konal sedmý ročník tohoto zimního seriálu, jenž je často označován jako Jump and Drive Winter Tour, díky propojení parkurových a vozatajských závodů. 
 
„Parkurové mítinky nabídnou vedle tří seriálových túr pět rámcových soutěží – dvě pro děti na pony a tři pro jezdce na velkých koních. „Pony túra je vypsaná na úrovni LP, což znamená, že jí budou předcházet pony soutěže do 60 a 70 centimetrů. Před malou túrou velkých koní na stupni L* s překážkami do 115 centimetrů budou probíhat soutěže od stupně ZM, přes Z až po stupňovanou obtížnost do 110 centimetrů,“ přibližuje Suchánek. 
 
Velká túra na stupni S* tradičně vyvrcholí finálovým parkurem pro deset nejlepších dvojic ze základní části. „Parkuroví příznivci se nemusejí bát, že by byli o něco ochuzeni, neboť počítáme s on-line přenosy na internetové televizi EquiTV.cz, které budou následně doplněny ještě záznamy a souhrnnými reportážemi. Nabídneme jako obvykle i řadu video rozhovorů s přímými účastníky,“ dodává. 
 
Kromě skokových závodů v Královicích, jež by se měly konat 6. února, 20. února a 6. března, proběhne jedno parkurové kolo v Tlumačově, a to 27. února. Finále seriálu je naplánované na 14. března do Slatiňan, kde bude začátkem roku 2021 otevřena zrekonstruovaná jezdecká hala a zcela nové venkovní kolbiště, které během Zimního jezdeckého poháru bude sloužit jako prostorné opracoviště. Podrobnosti najdete na internetových stránkách www.jezdeckypohar.cz.
 

Partneři:

   

 

Mediální partneři: