Jezdecký pohár

jezdecký pohár
30. 1. 2021 - 14. 3. 2021

Luxusní zázemí nejen pro finále Zimního jezdeckého poháru 2021

3. 12. 2020 10:56

Luxusní zázemí nejen pro finále Zimního jezdeckého poháru 2021

Ve Slatiňanech byla dokončena rekonstrukce jezdecké haly a vedle ní vyrostlo zcela nové kolbiště. Slavnostní otevření proběhne 13. února v rámci Zimního jezdeckého poháru. Tento seriál ve Slatiňanech vyvrcholí o měsíc později!

 
Příprava rekonstrukce jezdecké haly ve Slatiňanech trvala několik let. Vyšla zhruba na 30 milionů korun a dalších 10 milionů stálo zcela nové kolbiště o velikosti 100 x 50 metrů, které zabírá celkovou plochu 5000 čtverečních metrů.
 
Jelikož kolbiště vyrostlo na ploše, která se nacházela v mírném svahu, muselo být odtěženo 4500 kubíků zeminy. Povrch kolbiště je složen z písku a geotextilií a pod ním se nachází spodní zavlažovací systém. Samotná závlaha bude probíhat dešťovou vodou, která se bude hromadit v podzemní akumulační jímce o objemu 530 kubických metrů. Hloubka nádrže je čtyři metry a v průměru má čtrnáct metrů. Objem by tak měl vystačit i v případě, že by trvalo delší období bez deště.
 
U kolbiště byla vybudována tribuna pro 500 diváků a navazuje na ni přístavba vnitřní tribuny, na níž se vejdou další tři stovky návštěvníků. Vnitřní rozměr jízdárny v hale zůstal stejný – tj. 55 x 22 metrů. Z původní haly však zůstaly v podstatě jen obvodové zdi. Zcela nová je střecha haly, opláštění, ale i zázemí pro diváky a zaměstnance. 
 
Veškeré prostory si můžete prohlédnout prostřednictvím připravené fotogalerie na webu Jezdci.cz, případně si můžete pustit komentovanou on-line prohlídku, kterou připravila internetová televize EquiTV.cz. Během ní se dozvíte řadu podrobností nejen z úst ředitele Národního hřebčína Kladruby, Jiřího Machchka, ale také od jeho náměstka pro investice Martina Laciny. Podívali jsme se s kamerou také do prostor, kam se běžný návštěvník nikdy nedostane.
 

Partneři:

   

 

Mediální partneři: